PEATUS

mini-installatsioonid pärnu linnaruumis

kunstnike alide zvorovski ja katri pekri koostöös kohtuvad pärnu kunstisuvel „meister ja margarita“ kujutava- ja nukukunsti sünergial erinevad meediumid. sünnib „PEATUS“ – keskkonna spetsiifiline teos, mis levib linnaruumi otsima vahetut dialoogi publikuga. „PEATUS“ kõnetab inimest nikolai ja ringi tänava alleedel (kalevi tennisestaadioni ümbruses) ning tallinna värava vahetus läheduses.

mini-installatsioonid juhivad tähelepanu ühiskonnas toimuvale massipsühhoosile, kutsudes kriitiliselt suhtuma nii rutiini kui ka ümbritsevatesse mõjuväljadesse. „PEATUSE“ eesmärgiks on vabale tahtele järgnedes muuta mõtlemise rakurssi ning seeläbi murda ühiskonna poolt pealesurutud hoiakuid. ka kunstiteoste endi saatus on pidevas muutumises: olles vastamisi nii loodusjõudude, publiku suhestumisega teostesse, kui ka ajahetkel valitsevate emotsioonidega. muutumine on vahetu tervikprotsess.

lisaks püsivatele installatsioonidele sünnivad juhuslikel päevadel pärnu linnaruumis ka keskkonna spetsiifilised spontaansed dialoogid kahe kunstniku ja paberi vahel. paikades, kus möödujal on PEATUMISE läbi võimalus muutuda automaatselt konteksti osaks.

„PEATUS“ pärnu kunstisuvel „meister ja margarita“ 03.07.2015 – 15.08.2015

Pärnu Kunstisuvi 2015

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s